Adózási szakértő

Főbb feladatok

  • A külső szervezetek felé határidőre történő teljeskörű, a jogszabályoknak megfelelő adatszolgáltatás biztosítása. (KSH, IKM, NAV, TB, stb.)
  • Társasági adóbevallás, szakképzési hozzájárulás elkészítése, egyéb bevallások ellenőrzése (ÁFA, helyi adók, stb.), információk összegyűjtése a társosztályoktól.
  • Havi, negyedéves és éves adóbevallások elkészítése.
  • A vállalat analitikus könyvelésének felügyelete, hibák kiszűrése, javaslattétel folyamat-jobbításra.
  • Analitikus könyvelésen kívüli egyedi tételek - feladás alapján történő - főkönyvi könyvelése.
  • Számviteli (érték-) folyamatok figyelemmel kísérése, hibák kiszűrése, javaslattétel folyamat-jobbításra.
  • Számviteli rend betartatása, javaslattétel - belső igények, ill. jogszabály változások miatti - módosításra.
  • Időszaki és éves zárlatok elkészítése, ill. elkészítésének irányítása, ellenőrzése.
  • Jövedelem elszámolással kapcsolatos főkönyvi könyvelés, egyeztetés, ellenőrzés, kapcsolódó adózási feladatok.
  • Meghatározott bankkapcsolatok vitele (munkabér átutalás, átutalások aláírása, stb.).
  • Adófolyószámlák egyezőségének biztosítása.
  • Mérleg előkészítése.
  • Az adótörvények folyamatos figyelemmel kísérése.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Felsőfokú gazdasági végzettség
  • Min. 5 éves releváns munkatapasztalat
  • Magas szintű számviteli és adózási ismeret
  • Könyvelési gyakorlat
  • Statisztikai ismeretek
  • Pénzügyi ismeretek
  • Gyakorlat integrált vállalatirányítási rendszer használatában
  • Kiváló MS Office ismeretek (kiemelten Excel)
  • Megbízhatóság
  • Jó kommunikációs készség
  • Nagyfokú önállóság
  • Teammunkában való együttműködési készség
  • Elemzőkészség

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • SAP FI/CO gyakorlat
  • Angolnyelv tudás
  • IFRS könyvelői végzettség, IFRS-ben szerzett tapasztalat
  • Adótanácsadói végzettség

Állás adatai

Állás azonosító: 1129
Pozíció pontos megnevezés: Adózási szakértő
Munkavégzés helye: 6000 Kecskemét, Georg Knorr utca 8.
Munkaszerződés típusa: Határozatlan idejű

A Knorr-Bremse vállalatcsoport a világ vezető közúti haszonjármű és vasúti fék-, felfüggesztés- és menetdinamikai járműrendszerek gyártója és fejlesztője. A vállalat a biztonságos, innovatív és gazdaságos termékek fejlesztésével, gyártásával és értékesítésével a piacvezető technológia mellett kötelezte el magát.

A kecskeméti székhelyű Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. a cégcsoport Haszonjármű Üzletágának stratégiai fontosságú gyártó- és fejlesztőbázisa. A budapesti Kutatási Fejlesztési Központjában és a kecskeméti Tesztközpontban kiváló mérnökök agilis csapata fejleszti a pneumatikus és elektronikus fékrendszereket, járművezetői asszisztens rendszereket (Driver Assistance Systems), járműdinamikai szabályozókat (Electronic Stability Program, Roll Stability Program) és egyéb innovatív termékeket.

Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: Adózási szakértő